Jedenasta Niedziela zwykła

13 czerwca 2021

W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię. Gromadząc się na sprawowaniu Eucharystii Kościół aktualizuje swoje Królestwo Boże przez wspólne uczestnictwo w słuchaniu słowa samego Boga, które ma moc na nowo wzrastać w ludzkich sercach.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza chrzcielna. Wieczorem kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 18.30. O godz. 19.00 Msza św., w czasie której będziemy w naszych modlitwach polecać ks. Proboszcza, który przeżywa 30 – lecie swoich święceń kapłańskich. Nabożeństwo zakończymy procesją wokół kościoła. Również dzisiaj obchodzi 25 lecie kapłaństwa ks. Jarosław Fijołek – wieloletni wikary naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz.18.30.
  4. W poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  5. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Rycerzy, Rycerstwa i czcicieli św. Michała Archanioła.
  6. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  8. W piątek z racji III piątku miesiąca o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej adoracja połączona z modlitwą uwielbienia. O godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do sakramentu w czerwcu. Prosimy o konieczną obecność.
  9. W przyszłą niedzielę na godz. 14.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na Mszę św. kończącą rok formacyjny.
  10. Trwa remont wieży kościoła. Wymieniane są miedziane osłony na ogniomurach uszkodzone przez czas i wiatr, robione są prace uszczelniające i ujęcia odprowadzające wodę, wymieniana jest część instalacji odgromieniowej. Zdjęcia z prac remontowych zamieszczone są na stronie internetowej parafii.
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.