Dziesiąta Niedziela zwykła

6 czerwca 2021

Zło znalazło sobie na stałe prawo obywatelstwa w świecie. Każdego dnia ocieramy się o nie, a także sami doświadczamy go na sobie. Swymi korzeniami sięga ono grzechu pierworodnego, o którym w obrazowy sposób opowiada dziś autor księgi Rodzaju. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywamy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dzisiaj o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz.18.30. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

4. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

5. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.

8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn o godz. 17.30.

9. Od 7 czerwca na parkingu będzie wystawiony kontener na makulaturę. Tym sposobem możemy wesprzeć działalność misji i misjonarzy.

10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.