Uroczystość Trójcy Świętej

30 maja 2021

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa. Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe.

3. W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.30.

5. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji i ołtarze wzorem ubiegłych lat. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, prosimy o przygotowanie ołtarzów, mężczyzn do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiona po zakończeniu procesji. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17.30.

7. W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

8. W piątek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.

9. W sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.

10. Spowiedź pierwszo piątkowa w środę i piątek od godz. 17.30.

11. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy podawać w zakrystii.

12. W najbliższym czasie mają się rozpocząć prace remontowe schodów do kościoła. Wykonawca tej inwestycji ze względów pandemicznych opóźnił ich wykonanie. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu do kościoła.

13. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży przystępującej do bierzmowania w czerwcu, odbędzie się we wtorek 1 czerwca o godz. 19.00. Prosimy o konieczną obecność.

14. Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach minimum miesiąc przed terminem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.