Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 14.00. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe.
 3. Dzisiaj i jutro można złożyć do skrzynek przy wyjściu z kościoła ofiarę na prowadzony przez Caritas Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.30.
 5. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni.
 6. W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach z okazji ich święta.
 7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W katedrze ksiądz Biskup udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Otoczmy ich modlitwą.
 9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza święta o godzinie 14.00.
 10. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych na konferencję, oraz Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną ze spowiedzią w ramach przygotowania do bierzmowania, która odbędzie się we wtorek 1 czerwca o godzinie 19:10.
 11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.