Piąta Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 roku

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 14.00, o godz. 18.30 nabożeństwo majowe.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.30.
  4. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.
  5. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
  6. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
  7. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.
  8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek o godz. 17.30.
  9. W piątek o godz. 17.30 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
  10. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. O godz. 17.30 spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta chrzcielna.
  12. Informujemy, iż zaległe bierzmowanie dla klas I szkoły średniej, odbędzie się 22 czerwca. Prosimy, by w miarę możliwości przekazać tę informację młodzieży, która nie zamieszkuje naszej parafii.
  13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.