Czwarta Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021

Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Otaczajmy modlitwą wszystkich powołanych do służby w Kościele, a także prośmy o nowe powołania. Dziś dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 14.00, o godz. 17.30 nieszpory.
 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych na konferencję i Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowania do bierzmowania, która odbędzie się we wtorek 4 maja o godzinie 19:00.
 4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
 5. W czwartek Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 6. W sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. To pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Sercu Matki Bożej. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj. Msze św. wieczorne w tygodniu odprawiać będziemy o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 19.00. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, o godz. 18.00.
 7. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w piątek od godz. 16.00 zgodnie z ustalonym grafikiem dla poszczególnych klas. Rodziców zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 lub w ciągu całego tygodnia przed każdą Mszą Świętą.
 8. W dniu 1 maja (w sobotę) odbędzie się Uroczystość Komunijna klas 3. W związku z obostrzeniami będzie ona miała inny charakter niż dotychczas.
  Poszczególne klasy będą miały osobno swoje Msze Święte:

  Klasa 3A o godz. 9.00.
  Klasa 3B o godz. 10.30.

  Klasa 3C o godz. 12.00

  Klasa 3D o godz. 13.30.

   

 9. We Mszy Świętej będą oprócz dzieci komunijnych uczestniczyć rodzice dziecka i rodzice chrzestni. Prosimy o dostosowanie się do tych wymogów, a towarzyszące temu wydarzeniu spotkania rodzinne przenieść na inny termin. Msze będą transmitowane online.
 10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Prosimy, by adresy chorych podawać w zakrystii.
 11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.