Trzecia Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021

Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o 12.30 oraz godz. 14.00, na którą zapraszamy szczególnie dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów. o godz. 17.30 nieszpory.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” z ewangelii św. Jana. Nawiązują one do obecnego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Znajdźmy w tych dniach czas aby sięgnąć po Księgę Pisma Świętego. Niech Słowo Boże w sposób szczególnie intensywny towarzyszy nam w tych dniach.
  4. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych
  5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
  6. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecać w naszych modlitwach ks. Wojciecha w dniu jego imienin.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta chrzcielna.
  8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.