Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021

Trwa radość Wielkanocna — Chrystus Zmartwychwstał. Apostołowie pełni zapału ogłoszą światu tę radosną nowinę. Dzisiaj czyni to nieustannie Kościół Chrystusowy. Radość Zmartwychwstania potęguje uroczystość Bożego Miłosierdzia, którą dzisiaj obchodzimy. Do naszych codziennych modlitw dołączajmy pełne zawierzenia słowa: „Jezu ufam Tobie”.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj dodatkowe Msze św. o godz. 12.30, o 14.00 Msza św. chrzcielna i o 16.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 nieszpory.
  3. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. To święto przypomina nam, że sami potrzebując Bożego miłosierdzia, powinniśmy również świadczyć miłosierdzie innym. Przy tej okazji warto sobie przypomnieć o uczynkach miłosierdzia co do duszy i co do ciała oraz zastanowić się, czy ktoś z naszych bliskich, albo z sąsiedztwa, nie potrzebuje naszej pomocy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
  4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
  5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W przyszłą niedzielę dodatkowe Msze święte o godzinie 12.30 oraz o 14.00 na którą zapraszamy szczególnie dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów.
  7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.