Niedziela Męki Pańskiej

28 marca 2021

Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wielki przez tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a poprzez to wielki dla każdego wierzącego człowieka. Liturgia Kościoła dotyka samego centrum naszej wiary i tajemnicy naszego odkupienia. Wszystko rozpoczyna się dzisiaj uroczystym wjazdem Chrystusa do świętego miasta Jeruzalem, które stanie się równocześnie miastem Jego śmierci.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Od soboty limit osób w naszym kościele wynosi 75 osób.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 i 16.00 dodatkowa Msza św. a o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
  3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych na konferencję i Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowania do bierzmowania, która odbędzie się we wtorek 30 marca o godz. 19.00.
  4. Ci którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi wielkanocnej i nie mają przeszkód do uzyskania rozgrzeszenia mogą się wyspowiadać w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 19.00 oraz w Wielki Piątek od godz. 20.00 do godz. 24.00.
  5. W Wielki Czwartek o godz. 8.00 Jutrznia w kościele.
    Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. W tym dniu zgodnie z pozwoleniem ks. Biskupa odbędą się dwie Msze święte Wieczerzy Pańskiej – kolejno o godz. 16:00 i o godz. 18.00.
    Po Mszy świętej o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. O godz. 20.00 czuwanie przeplatane tradycyjnymi pieśniami wielkopostnymi Żywiecczyzny poprowadzi zespół Ondraszek,
  6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wszystkich do zachowania tradycji postu, aż do Mszy świętej Wigilii Paschalnej ofiarując to umartwienie w intencji nawrócenia i przemiany w naszych rodzinach.
    – O godz. 8.00 w Wielki Piątek Jutrznia w Ciemnicy.
    – O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
    – O godz. 16.00 Droga Krzyżowa połączona z czytaniem opisu Męki Pańskiej, kazaniem i adoracją relikwii Krzyża Pańskiego bez możliwości skorzystania z Komunii Świętej.
    – Obrzędy liturgiczne Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00.
    – Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do 24.00.
    – Po Gorzkich Żalach adoracja w ciszy, a od godz. 22.00 rozważanie podejmie Oaza Rodzin.
    O godz. 23.00 Droga Krzyżowa, która zakończy Adorację przy Grobie. Składka z Wielkiego Piątku przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia..
  7. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Jutrznia przy Bożym Grobie.
    Święcenie pokarmów będzie, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, na placu przed kościołem. Święcić będziemy pokarmy co 20 minut od godziny 9.00 do 14.00 .
    O godz. 18.00 uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy zabrać ze sobą świece. Na zakończenie obrzędów Wielkiej Soboty procesja rezurekcyjna z grobu Pańskiego do ołtarza, która jest wyrazem naszej wiary i radości wypływającej ze zmartwychwstania Chrystusa Pana. Niech pobożne przeżywanie świętych dni Wielkiego Tygodnia prowadzi nas wszystkich do pełnego zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego nad grzechem i słabością w naszych sercach i naszych rodzinach. Niech prowadzi do radości, którą niesie Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny odprawimy dodatkowe Msze św. o godz. 12.30, 14.00 i 16.00.
  10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.