Piąta Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów, o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP. O godzinie 18.00 Msza święta w intencji osób podejmujących duchową adopcję.
 5. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o godz. 17.00 dla dzieci, oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Adresy prosimy podawać w zakrystii.
 7. Przypominamy, że spowiadamy każdego dnia na każdej Mszy św. rano i wieczorem, także podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych. Dodatkowo spowiedź wielkanocna możliwa będzie w sobotę 27 marca od godziny 17 do 19.00 oraz w przyszłym tygodniu 29, 30 i 31 marca czyli w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 19.00.
 8. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny.
 9. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbona na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.