Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021

Bóg jeden jest niezmienny, Jego miłość nigdy nas nie opuści. Tylko Jego obecność jest niezawodna. Człowiek prędzej czy później zrani, odejdzie, zawiedzie. Nie pokładajmy ufności w człowieku, który zbawić nie może. „Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów”. Jakże więc wypełnić przykazanie miłości? Jak żyć i przebaczać wciąż od nowa? Tego właśnie chcemy się uczyć od samego Jezusa, stąd nasza obecność na Eucharystii.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. chrzcielna, o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Nauka rekolekcyjna dla kobiet dziś po Mszy św. o 18.00.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa i Rycerzy św. Michała Archanioła.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszy wieczornej obejmiemy modlitwą ks. Józefa Jaska w dniu imienin. O godz. 15.00 godzina Miłosierdzia. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św. Po Drodze Krzyżowej zapraszamy na wieczór uwielbienia i Adoracji Najświętszego Sakramentu.
    W tym dniu rozpoczniemy też nowennę o ochronę życia. Po wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się w tej intencji przez wstawiennictwo św. Józefa, włączając się w ten sposób
    w obchodzony w kościele „Rok św. Józefa”.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 14.oo zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów.
  7. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny.
  8. W przyszłą niedzielę będzie wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich, zaangażowanych w tę drogę formacji osobistej (tych, którzy są lub byli w Oazie, Domowym Kościele) na uroczystą Mszę z prośbą o dar beatyfikacji sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Eucharystia w tej intencji będzie sprawowana w najbliższą niedzielę 21 marca o godz. 11:30.
  10. Prosimy o zamawianie intencji Mszy św. w zarezerwowanych terminach na miesiąc kwiecień.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.