Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021

Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Jest to święty czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim – nadprzyrodzonym.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św., o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
  5. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet.
  6. W naszej parafii w tym roku rekolekcje wielkopostne będą miały formę nauk rekolekcyjnych głoszonych podczas dzisiejszych Mszy św. oraz w przyszłą niedzielę. Dziś po Mszy o godz. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn, a w kolejną sobotę tj. 13 marca po Mszy o 18.00 nauka dla starszych i samotnych parafian. Dla kobiet nauka rekolekcyjna będzie w niedziele 14 marca po Mszy św. o 18.00. Już dziś zachęcamy, by pośród naszych obowiązków znaleźć chwilę czasu na spotkanie ze Słowem Bożym. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Krymiec, notariusz Sądu Biskupiego w Bielsku – Białej.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku – Białej informuje, iż dnia 8 marca rozpoczyna się rekrutacja do klasy I. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
  8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.