Druga Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

Mijają kolejne dni Wielkiego Postu. W liturgii Kościoła patrzymy dziś na Chrystusa, który wobec swoich uczniów ukazał Boską naturę w cudownej przemianie. My także mamy się przemieniać, taki jest sens ascezy i wielkopostnych umartwień.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna, o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

3. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny modlitwą wspieramy głodujące dzieci Afryki. Można też złożyć ofiarę na ten cel do skrzynek przy wyjściu z kościoła.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojca Św. Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00.

7. W czwartek Święto św. Kazimierza, królewicza. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.

8. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.

9. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

11. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci

o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.

12. W naszej parafii w tym roku rekolekcje wielkopostne będą miały formę nauk rekolekcyjnych głoszonych podczas Mszy św. niedzielnych przez 2 kolejne niedziele: 7 i 14 marca. Temat rekolekcji: „Epidemia w Kościele” Rekolekcje rozpoczniemy w najbliższą sobotę 6 marca w czasie Mszy o 18.00, po niej nauka stanowa dla małżeństw. W niedzielę 7 marca po Mszy o godz. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn, a w kolejną sobotę tj. 13 marca po Mszy o 18.00 nauka dla starszych i samotnych parafian. Dla kobiet nauka rekolekcyjna będzie w niedziele 14 marca po Mszy św. o 18.00. Już dziś zachęcamy, by pośród naszych obowiązków znaleźć chwilę czasu na spotkanie ze Słowem Bożym. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Krymiec, notariusz Sądu Biskupiego w Bielsku – Białej.

13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc marzec.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.