Szósta Niedziela zwykła

14 lutego 2021

Grzech zatruwa ludzkie życie. Chociaż pozornie wydaje się atrakcyjny, to jednak w konsekwencji powoduje, że w człowieku rodzi się poczucie, że zostało się oszukanym i jest się „nieczystym”. Czasem to wołanie „nieczysty!” głoszą na dachach ci, którzy sami wcześniej namawiali do grzechu i ukazywali swoim zachowaniem sens jego atrakcyjności. Liturgia Słowa chce dzisiaj powiedzieć nam, że nie upadek, ciągłe pogrążanie się w złu, czy obwinianie innych – są drogą do usprawiedliwienia, ale łaska Bożego przebaczenia, która daje możliwość do przemiany ludzkiego życia i do przeżycia szczęścia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Przeżywamy tydzień modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu ofiarowując ją w intencji uwikłanych w nałóg alkoholowy. W zakrystii wystawiona jest księga trzeźwości.
  3. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza Św. z okazji chrztu dzieci, o godz. 17.30 nieszpory.
  4. Rozpoczynamy nabożeństwo Czterdziestogodzinneadoracja Pana Jezusa dziś, w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, a po Mszy spotkanie modlitewne.
  6. W środę przypada Środa Popielcowa. W tym dniu z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkopostnej Pokuty. W środę obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00.
  7. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Godzina Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.00. Po Mszy wieczornej Wieczór Uwielbienia.
  8. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszamy.
  10. Prosimy o potwierdzenie rezerwacji Mszy św. na miesiąc marzec.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.