Piąta Niedziela zwykła

8 lutego 2021 roku

Jak grzech Adama był początkiem historii miłości Jezusa, tak i nasz grzech może stać się miejscem gdzie Bóg nam błogosławi. Rany grzechowe mogą zamienić się w rany miłości , grzech nie musi niszczyć relacji z Bogiem, ale może być łaską. Jest tylko jedno „ale”: dopiero grzeszność przez nas uznana ma szanse przemienić się w błogosławieństwo.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli uprzątnąć świąteczny wystrój kościoła.

3. Dzięki waszej hojności we wtorek zostało zebranych 4350 zł. Zgodnie z zapowiedzią zostały przekazane na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej diecezji.

4. W środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek NMP z Lourdes. To Światowy Dzień Chorych, w którym będziemy polecać cierpiących naszej modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę po południu rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Już teraz zachęcamy do udziału w Adoracji.

7. Prosimy wszystkich przychodzących na Mszę świętą lub na modlitwę w ciągu dnia, aby przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła sprawdzić czy dobrze zostały zamknięte drzwi.

8. Prosimy o potwierdzenie rezerwacji Mszy św. na miesiąc marzec.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.