Czwarta Niedziela zwykła

31 stycznia 2021

Prorok to człowiek, który mówi w imieniu Boga, lecz aby to czynić trzeba najpierw Go słuchać, żyć z Nim w przyjaźni. We współczesnym świecie łatwiej i bezpieczniej jest mówić niż słuchać. Słuchanie kogoś, wymaga od nas zaangażowania i wzięcia odpowiedzialności za osobę, która ma nam coś do powiedzenia. Każdego dnia Chrystus, najwyższy Prorok Nowego Testamentu, stawia na naszych drogach życia ludzi, poprzez których szepcze wciąż nieprzerwanie słowa Bożej nauki.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. O godz. 17.30 nieszpory.
  2. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny w modlitwie pamiętajmy o ofiarach trzęsienia ziemi w Chorwacji. Można poszkodowanych w czasie kataklizmu wesprzeć ofiarą pieniężną wrzucając datki do skarbony stojącej przed wyjściem z kościoła.
  3. We wtorek święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, czyli MB Gromnicznej. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc w utrzymaniu zakonów kontemplacyjnych.
  4. W środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu, w ramach wieczystej adoracji prowadzonej w naszej diecezji, przypada na naszą parafię całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godzinie 7.00 zakończenie adoracji o godzinie 18.00. Zachęcamy do nawiedzenia Kościoła i indywidualnej adoracji.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.
  6. W piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
  7. W sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.
  8. Spowiedź pierwszo piątkowa w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy podawać w zakrystii.