Druga Niedziela zwykła

17 stycznia 2021

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.
 2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17.30.
 3. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu odprawiamy o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła.
 5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 7. W przyszłą niedzielę 24.01 po Mszy świętej o godzinie 11.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu góralskiego Ondraszek.
 8. Zakończyliśmy w naszej parafii „Spotkania Kolędowe” w czasie Mszy świętych wieczornych. Jeśli ktoś nie mógł w nich uczestniczyć, albo jakiś rejon został w czasie zaproszeń pominięty, zapraszamy jeszcze do wspólnej modlitwy na Mszę św. wieczorną w sobotę 23.01 Za złożone do koszyczka i na konto ofiary dziękujemy.
  W intencji uczestniczących w „Spotkaniach kolędowych” już zostały odprawione 3 Msze św. Takie Msze będą jeszcze odprawione przez najbliższe 4 niedziele.
 9. Prosimy o potwierdzanie intencji mszalnych zamówionych na miesiąc luty.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej. Namawiamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej.