Święto Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

Chrzest Chrystusa to jedna z tajemnic wiary. Chrystus, który nie był skażony grzechem pierworodnym pozwala się ochrzcić Janowi. Ten chrzest Chrystusa jest zapowiedzią sakramentu, który swoją moc czerpie z Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, a nas wprowadza w rodzinę Dzieci Bożych. Dziękując dzisiaj za łaską Chrztu świętego módlmy się, abyśmy całym życiem wypełniali zobowiązania wypływające z tego sakramentu.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.

2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17.30.

3. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

4. W czasie ferii – Msze Św. odprawiamy w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W piątek przypada III piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Godzina Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.00. Po wieczornej Mszy św. wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. opłatkowa dla wszystkich grup parafialnych.

8. Z powodu epidemii nie będzie w tym roku organizowana tradycyjna wizyta kolędowa. Zapraszamy za to mieszkańców poszczególnych rejonów na wspólną modlitwę

o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rozpoczynający się rok podczas Mszy świętych wieczornych. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00 mieszkańców domów i bloków:

11.01 – przy ul. Krasickiego, Majowej

12.01 – przy ul. Gałczyńskiego, Majakowskiego

13.01 – przy ul. Osadniczej, Wiejskiej, Beskidzkiej, Pod Stokiem, Nowej, Turystycznej, Górskiej, Żubrów, Morskiej, Dobrej, Góralskiej

14.1 – przy ul. Leszczyńskiej, Piaskowej, Orzechowej, Dunikowskiego, Poniatowskiego, Pięknej, Kasprowicza

15.01 – mieszkańców ulic Łęgowa, Kukułek, Bolesława Śmiałego, Wczasowa, Chmurna, Basztowa, Dojazdowa, Żurawia, Źródlana, Ukryta

16.01 – wszystkich, którzy nie mogli przyjść we wcześniejszym terminie

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.