II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2021

Kościół rozradowany przyjściem Pana na Ziemię wychwala w Liturgii Odwieczną Mądrość Bożą. Ten, który przychodzi w niepozornej postaci dziecka, to Odwieczny Syn Boży, Mądrość, która wszystko stworzyła. Niech nasze spotkanie z Chrystusem da nam ducha mądrości w poznaniu Jego samego.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.

2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17.30.

3. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryi oraz Telewizji Trwam.

5. We wtorek, przeddzień święta Trzech Króli, zapraszamy nam wspólne kolędowanie. Rozpoczęcie kolędowania o godzinie 17.00

6. W środę przeżywać będziemy święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

7. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.

8. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet.

9. Z powodu epidemii nie będzie w tym roku organizowana tradycyjna wizyta kolędowa. Zapraszamy za to mieszkańców poszczególnych rejonów na wspólną modlitwę

o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rozpoczynający się rok podczas Mszy świętych wieczornych. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

Po nowym roku zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00 mieszkańców domów i bloków:

4.01 – przy ul. Akademii Umiejętności, Barskiej, Zygmunta III Wazy, Skromnej

5.01 – przy ul. Jutrzenki, Złotych Kłosów

7.01 lub 8.01 – przy ul. Łagodnej (w zależności, który dzień bardziej komuś odpowiada) .

9.01 – przy ul. Żywieckiej, Niemcewicza, Prusa, Sielskiej, Koszykowej, Letniej, Kółko

11.01 – przy ul. Krasickiego, Majowej

12.01 – przy ul. Gałczyńskiego, Majakowskiego

13.01 – przy ul. Osadniczej, Wiejskiej, Beskidzkiej, Pod Stokiem i Nowej, Turystycznej, Górskiej, Żubrów, Morskiej, Dobrej, Góralskiej

14.01 – przy ul. Leszczyńskiej, Piaskowej, Orzechowej, Dunikowskiego, Poniatowskiego, Pięknej, Kasprowicza

15.01 – mieszkańców ulic Łęgowa, Kukułek, Bolesława Śmiałego, Wczasowa, Chmurna, Basztowa, Dojazdowa, Żurawia, Źródlana, Ukryta

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.