Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2020

Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest drogą do świętości. Apostoł Paweł wskazuje na wartości, które pomagają we wzajemnym budowaniu prawdziwej wspólnoty rodzinnej. Są to miłosierdzie, pokora, cierpliwość, gotowość do przebaczenia. Jezus przyszedł na świat i wzrastał w takiej rodzinie. Módlmy się, by wszystkie rodziny były źródłem najcenniejszych wartości wypływających z naśladowania świętej Rodziny.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem odprawiamy dzisiaj dodatkowe Mszę św. o godzinie 14.00 i 16.00.

2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17.30.

3. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

4. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników.

5. Czwartek to ostatni dzień roku. Zapraszamy na godz. 16.00 na uroczyste nieszpory i Mszę Św. o godz. 17.00, aby przeprosić Boga za każde zło minionego roku oraz z Jego pomocą rozpocząć kolejny rok naszego życia. W czasie Mszy Św. polecać Bogu będziemy wszystkich zmarłych.

6. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego Roku. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, zostaną odprawione dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 16.00.

7. W sobotę św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i Doktorów Kościoła. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

9. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy zajęli się przygotowaniem naszego Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy panom, którzy przygotowali choinki i szopki. Pani Katarzynie – za przygotowanie szopki i prezbiterium oraz wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu kościoła do Świąt.

10. Z powodu epidemii nie będzie w tym roku organizowana tradycyjna wizyta kolędowa. Zapraszamy za to mieszkańców poszczególnych rejonów na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rozpoczynający się rok podczas Mszy świętych wieczornych, które będą odprawiane w ich intencjach. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00:

28.12 mieszkańców ulic: Straconki, Konnej i Bacówki.

29.12 mieszkańców ulic: Pawiej, Miodowej i Jaśminowej.

30.12 mieszkańców ulic: Mierniczej, Szczęśliwej i Ukrytej.

Dalszy plan Mszy świętych „kolędowych” podany będzie w Nowy Rok.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.