Czwarta Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020

Zapaliliśmy już czwartą świecę na wieńcu adwentowym. Przyjście Pana jest bliskie. Musimy się zapytać samych siebie: Ile w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile ufamy Bogu w naszym życiu? Dziś widzimy Józefa, który mimo że nie rozumiał tego co się dzieje i bał się, to jednak bez kalkulowania czy zbytniego ociągania podjął się realizacji polecenia anioła. Był gotowy. Czy my też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.
 2. W poniedziałek 21.12 ks. Tomasz Karpeta – wikary w naszej parafii- będzie obchodził imieniny. Z tej racji w jego odprawimy w jego intencji Mszę świętą o godzinie 18. pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ks. Tomasza .
 3. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc styczeń.
 4. Świece oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie w czasie każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę spowiadać będziemy dodatkowo od godz. 17.00 do 19.00.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty będą rano o godz. 7.00. Wieczornej Mszy świętej nie będzie. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Wieczorem, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda, zasiądziemy do wigilijnego stołu, a wraz z nami Chrystus – Boże Dziecię. W tej wyjątkowej chwili życzymy wszystkim rodzinom naszej parafii, wszystkim chorym, samotnym, młodzieży i dzieciom Bożego pokoju, radości i zdrowia i prosimy Dobrego Boga, by przyjście na świat Jego Syna zamieniło wszelkie troski w radosne żniwo, dobroci, miłości i solidarności, a nasze serca życzliwe i otwarte niech staną się prawdziwym mieszkaniem Chrystusa i drugiego człowieka.
 7. Informujemy, iż w związku z limitem osób w kościele, by umożliwić wszystkim chętnym możliwość świętowania Pasterki Bożego Narodzenia, a jednocześnie dbając o bezpieczeństwo, oprócz tradycyjnej Mszy Św. o północy, zostanie odprawiona dodatkowa „Msza Pasterska” o godz. 22.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony życia.
 8. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. W pierwszy i drugi dzień Świąt odprawimy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 oraz 16.00. Nieszpory o godz. 17.30.
 9. W sobotę Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji rodzin, które w 2021 roku obchodzić będą swoje jubileusze 25, 50 – lecia i więcej swego małżeństwa. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 11. Z powodu epidemii nie będzie w tym roku organizowana tradycyjna wizyta kolędowa. Zapraszamy za to mieszkańców poszczególnych rejonów na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rozpoczynający się rok podczas Mszy świętych wieczornych, które będą odprawiane w ich intencjach. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

  Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00
  28.12 mieszkańców ulic: Straconki, Konnej i Bacówki.
  29.12 mieszkańców ulic: Pawiej, Miodowej i Jaśminowej
  30.12 mieszkańców ulic: Mierniczej, Szczęśliwej i Ukrytej.
  Dalszy plan Mszy świętych „kolędowych” podany będzie w Nowy Rok.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.