Trzecia Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.
 3. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godzinie 17.30.
 4. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.
 6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła.
 7. W piątek z racji III piątku miesiąca o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej czuwanie Modlitwy Uwielbienia.
 8. W sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych przed Świętami. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W sobotę 19 grudnia o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania z obecnych klas 8. Dalsze spotkania dla tych, którzy przyjdą będą organizowane już w formie zdalnej.
 10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc styczeń.
 11. Świece oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie dzieci, rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością na Mszę św. o godz. 14.00.
 13. 27 grudnia odprawimy Mszę św. w intencji małżonków przeżywających w roku 2021 swoje jubileusze 25, 50 – lecia i więcej swego małżeństwa. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 14. Informujemy, iż w związku z limitem osób w kościele, by umożliwić wszystkim chętnym możliwość świętowania Pasterki Bożego Narodzenia, a jednocześnie dbając o bezpieczeństwo, oprócz tradycyjnej Mszy Św. o północy, zostanie odprawiona dodatkowa „Msza Pasterska” o godz. 22.00. Także w pierwszy i drugi dzień Świąt odprawimy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 oraz 16.00. Warto już wcześniej zaplanować religijne i sakramentalne przeżycie świątecznego czasu.
 15. W tym roku zgodnie z zaleceniami ks. Biskupa nie będzie organizowana całodzienna spowiedź przedświąteczna. Ze względu na obostrzenia wielu z nas nie miało możliwości skorzystania ze spowiedzi w okresie Wielkanocy, dlatego zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie w czasie każdej Mszy św., a 21, 22 i 23 grudnia czyli w poniedziałek, wtorek i środę spowiadać będziemy dodatkowo od godz. 17.00 do 19.00.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.