Druga Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.
  3. Od pewnego czasu znowu jest otwarta biblioteka parafialna. Wejście do niej znajduje się obok grobowca ks. prałata Noworyty. Zachęcamy do korzystania z dostępnych w niej książek nie tylko o tematyce religijnej. Jest to dobra propozycja na dłuższe i zimniejsze już wieczory.
  4. Tradycją ubiegłych lat Caritas Polska prowadzi akcję pomocy ubogim poprzez świecę wigilijną, która zapalona na wigilijnym stole symbolizuje naszą solidarność z potrzebującymi. Świece oraz opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. Równocześnie informujemy, że parafia nie wysyła nikogo do bloków i mieszkań, kto w imieniu parafii mógłby rozprowadzać opłatki lub świece wigilijne.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W sobotę spotkanie Róż Kobiet o godz.17.00.
  7. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawiamy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00.
  8. Wręczenie poświęconych medalików dla dzieci z klas III odbędzie się w poniedziałek 7 grudnia o godz. 18.00 (klasy A i B) i we wtorek 8 grudnia o godz. 18.00 (klasy C i D).
  9. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
  10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc styczeń.