Pierwsza Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. W związku z wprowadzonym limitem w niedziele odprawiamy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00.

2. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godzinie 17.30

3. W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja, apostoła. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

4. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

5. W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

6. W piątek wspomnienie św. Barbary, męczennicy.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwatek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek, piątek od godz. 17.00.

8. W czwartek po wieczornej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.

9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Odwiedzimy tylko tych chorych, którzy wyrażają na to gotowość. Zapisy w zakrystii.

10. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.

11. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy o godz.7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Spotkanie Róż Mężczyzn o godz. 17.00.

12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.

13. Tradycją ubiegłych lat Caritas Polska prowadzi akcję pomocy ubogim poprzez świecę wigilijną, która zapalona na wigilijnym stole symbolizuje naszą solidarność z potrzebującymi. Świece oraz opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. Równocześnie informujemy, że parafia nie wysyła nikogo do bloków i mieszkań, kto w imieniu parafii mógłby rozprowadzać opłatki lub świece wigilijne.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.