Uroczystość Chrystusa Króla

22 listopada 2020

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi. Chrystus Król to sprawiedliwy Sędzia i Dobry Pasterz, który będzie sądził ludzi za to, czy umieli Go dostrzec w potrzebujących i za Jego przykładem przyjść im z pomocą. Wsparci łaską udzielaną przez Zmartwychwstałego mamy możność czynienia dobra i możemy zwyciężać naszą słabość i grzech.

1. W Uroczystość Odpustową naszej parafii, życzymy wszystkim rodzinom, chorym, samotnym, młodzieży, dzieciom oraz wszystkim naszym gościom Bożego pokoju, radości i dobrego zdrowia na cały rok.2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Od soboty w naszym kościele może przebywać równocześnie 100 osób. Prosimy aby korzystać z całej powierzchni chóru – również tej części znajdującej się nad ołtarzem. Otwarty został przedsionek obok pomieszczenia dla rodzin z małymi dziećmi. W związku

z wprowadzonym limitem we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana Msza św. o godzinie 14.00.

3. Dziś o godzinie 14.00 Msza św. chrzcielna. Po Mszy chrzcielnej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej adoracja w ciszy. O 17.00 różaniec a o 17.30 nieszpory i zakończenie adoracji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

5. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania naszych serc dla narodzenia się w nich Jezusa Chrystusa.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.