Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła

15 listopada 2020

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Od soboty 7 listopada w naszym kościele może przebywać równocześnie 100 osób. Prosimy aby korzystać z całej powierzchni chóru – również tej części znajdującej się nad ołtarzem. Otwarty został przedsionek obok pomieszczenia dla rodzin z małymi dziećmi. W związku z wprowadzonym limitem we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana Msza św. o godzinie 14.00.
  2. Dzisiaj w kościele obchodzony jest dzień ubogich. Jest on dla nas kolejną okazją aby pomyśleć o ludziach potrzebujących, którzy są wśród nas, na naszej ulicy lub na naszym pietrze w bloku. Zwłaszcza teraz w czasie epidemii zatroszczmy się o tych którzy być może potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów, pragną ludzkiej życzliwości, chwili rozmowy – choćby telefonicznej.
  3. We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła.
  4. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  5. W czwartek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
  6. W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. W tym dniu przypada III piątek miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
  7. W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji chóru parafialnego oraz Pana Organisty z okazji wspomnienia św. Cecylii.
  8. W przyszłą niedzielę kazania odpustowe wygłosi ks. Mirosław Kareta, prowadzący w naszej parafii w tym roku nabożeństwa fatimskie. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11.30.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.