Trzydziesta Druga Niedziela zwykła

8 listopada 2020

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Od soboty w naszym kościele może przebywać równocześnie 100 osób. Prosimy aby korzystać z całej powierzchni chóru – również tej części znajdującej się nad ołtarzem. Otwarty został przedsionek obok pomieszczenia dla rodzin z małymi dziećmi.
  2. W związku z wprowadzonym limitem we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana Msza św. o godzinie 14.00.
  3. Dziś o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna, a o godz. 16.00 Msza św. w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych.
  4. W poniedziałek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  5. We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  6. W środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Jest to również dzień imienin ks. Marcina. Chcemy otoczyć Go modlitwą w czasie wieczornej Eucharystii.
  7. W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  8. W piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  9. W sobotę spotkanie Róż Kobiet o godz. 17.00.
  10. Od dziś przyjmujemy rezerwacje intencji Mszy Świętych na przyszły rok w salce nad zakrystią.
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.