Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2020

Niebo jest pełne świętych. Niebo jest pełne nie tylko tych znanych i czczonych wielkich świętych, ale także tych cichych ludzi, którzy poprzez swoje zwyczajne życie stali się święci. Uwielbiajmy Boga, który przedziwny jest w swoich świętych i wychwalajmy tych, którzy już osiągnęli zbawienie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Przez cały tydzień odprawiamy nabożeństwa różańcowe z czytaniem wypominków jednorazowych o godz. 17.30.
  3. W zakrystii przyjmujemy na roczne i jednorazowe wypominki za drogich nam zmarłych.
  4. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 oraz 18.00.
  5. Decyzją papieża Franciszka została rozszerzona możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych na cały miesiąc listopad. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać poprzez przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzając cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych.
  6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Św. Ojczyzny, Radia Maryja i Tv Trwam.
  7. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00.
  9. W czwartek po wieczornej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.
  10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Z powodu epidemi kapłani odwiedzą tylko tych chorych, którzy zgłoszą chęć przyjecia księdza.
  11. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
  12. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy o godz.7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Spotkanie Róż Mężczyzn w kosciele o godz. 17.00.
  13. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna, a o godz. 16.00 Msza św. w obrządku greckokatolickim.
  14. Od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy rezerwacje intencji Mszy Świętych na przyszły rok.
  15. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.