Niedziela – rocznica poświęcenia kościoła własnego

25 października 2020

Dziś ostania niedziela miesiąca października, którą obchodzimy jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za to, że mamy swój Kościół, z wielkim trudem przez nas wybudowany. Dziękujemy za śp. Ks. Prałata Henryka Noworytę, budowniczego Kościoła i pierwszego proboszcza parafii. Równocześnie uświadamiamy sobie , że sami jesteśmy Kościołem, czyli wspólnotą ludzi zdążających do jednego celu – do nieba.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

Od soboty w naszym kościele mogą jednocześnie przebywać 152 osoby. Bardzo prosimy aby korzystać też z miejsc dostępnych na całym chórze.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. chrzcielna.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

4. Spotkania Kręgu Biblijnego oraz Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożej zostają odwołane.

5. W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Juda Tadeusz jest patronem naszej kaplicy i opiekunem budowy tego Kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę Św. o godz. 8.00. O godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej pomocy.

6. W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół tego dnia oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do Chwały Nieba, a nam pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która naszych starszych braci zaprowadziła do świętości. Msze Św. tego dnia według porządku niedzielnego. Decyzją ks. Biskupa ze względu na trwający stan epidemii, nie będzie w tym dniu Mszy św. na cmentarzu. Od niedzieli przez cały tydzień o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z czytaniem jednorazowych wypominków.

7. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać w dzień 1 i 2 listopada przez nabożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.

Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.

8. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za drogich nam zmarłych.

9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad. Nie potwierdzone intencje październikowe zostaną udostępnione innym zainteresowanym.

10. Korzystajmy z możliwości lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.