Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

18 października 2020

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Od soboty w naszym kościele mogą jednocześnie przebywać 264 osoby. Bardzo prosimy aby korzystać też z miejsc dostępnych na całym chórze.
  2. Dzisiaj o godz. 13.30 Msza św. dla dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów.
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  4. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa św. Michała Archanioła. Po niej spotkanie modlitewne.
  5. W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  7. W piątek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  8. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za drogich nam zmarłych.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad. Nie potwierdzone intencje październikowe zostaną udostępnione innym zainteresowanym.
  10. Epidemia utrudnia uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach religijnych dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia się w rekolekcje „Serce Matki” oparte na rozważaniach wezwań z Litanii Loretańskiej. Rozważania rekolekcyjne codziennie ukazują się na stronie internetowej: sercematki.eu. Wspierajmy też modlitwą sędziów Trybunału Konstytucyjnego przed ich czwartkowym posiedzeniem dotyczącym praw przysługującym dzieciom nienarodzonym.
  11. Korzystajmy z możliwości lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.