Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

4 października 2020

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Rozpoczęcie o godzinie 12.30. Dzieci i ich rodziny otoczmy naszą modlitwą.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży przed październikowym bierzmowaniem.
 8. W sobotę o 17.00 spotkanie Róż Kobiet w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 14.00.
 10. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 będzie sprawowana w kaplicy Msza święta w obrządku grekokatolickim. Po przerwie, spowodowanej epidemią na nowo będzie ona odprawiana w każdą drugą niedzielę miesiąca.
 11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad. Nie potwierdzone intencje październikowe zostaną udostępnione innym zainteresowanym.
 12. Od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terytorium Polski przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie.
 13. Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja”, prowadzi konsultacje psychologiczne, konsultacje prawne, grupy wsparcia dla rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem i uzależnionych.Wszystkie porady, konsultacje, spotkania w punkcie konsultacyjnym są bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu znajdujący się w gablocie. (725 030 122 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00).
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.