Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

27 września 2020

W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 z okazji chrztów, o godz. 18.30 nieszpory. Od godz. 9.00 – 13.00 przed kościołem trwa akcja krwiodawstwa, do której zapraszamy.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  4. We wtorek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.30 Msza św.
    o rozszerzenie czci św. Archaniołów. Po Mszy św. koronka uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem i chórami Aniołów.
  5. W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji o świętość naszych rodzin. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać o godz. 17.30.
  7. Od czwartku Msze św. wieczorne będą odprawiane w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  9. W piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. O 17.00 adoracja w intencji dzieci
    i młodzieży. Po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży przed październikowym bierzmowaniem.
  10. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej. O godz. 17.00 spotkanie Róż Mężczyzn w kościele.
  11. Odwiedziny chorych w domach w piątek i sobotę od godz. 8.00. Odwiedzimy tylko tych, którzy wyrażają taką gotowość, dlatego prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii.
  12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 12:30 będziemy przeżywać Uroczystą Pierwszą Komunię Świętą. W sobotę pierwsza spowiedź w dolnym kościele:
    9:00 – klasa 4A; 9:30 – klasa 4B; 10:00 – klasa 4C. Otoczmy modlitwą szczególnie w tym czasie dzieci oraz ich rodziców i rodziny.
  13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik. Intencje nie potwierdzone będą udostępniane innym zainteresowanym.
  14. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna według nowych godzin przyjęć: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 19.00 do 20.00, a w piątek i sobotę od 8.00 do 9.00.
  15. Przed kościołem u Strażaków będzie oddać głos na budżet obywatelski zarówno dla mieszkańców Leszczyn jak i mieszkańców osiedla Złote Łany. W tym przypadku Dyrekcja szkoły Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33 zwraca się z prośbą do o oddanie swojego głosu na modernizację ogólnodostępnego boiska dla dzieci i młodzieży przy naszej szkole.
  16. Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej zaprasza na wykłady, w których prelegenci będą ukazywali relację pomiędzy wiarą i rozumem. Celem wykładów jest ukazanie, że wiara i rozum wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Pierwsze spotkanie poprowadzi 28 września 2020 znany m.in. z artykułów w Gościu Niedzielnym dr Tomasz Rożek. Wykłady będą się odbywać w ostatnie poniedziałki miesiąca o godzinie 19.15. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.