Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

20 września 2020

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Nasze Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, to rozgłośnia która poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Dlatego dzisiaj z okazji Dnia Środków Przekazu do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Działalność radia Anioł Beskidów można także wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto bądź przez szybki przelew elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej radia: aniolbeskidow.pl.
 3. W poniedziałek święto św. Mateusza, ewangelisty.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Zapraszamy dzieci z klas 3 i ich rodziców we czwartek 24 września na godz. 18.30 do naszego kościoła na Msze św. oraz spotkanie organizacyjne dotyczące I Komunii Świętej.
 7. W sobotę wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników.
 8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 z okazji chrztów.
 9. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna według nowych godzin przyjęć:
  od poniedziałku do czwartku w godzinach od 19.00 do 20.00,
  a w piątek i sobotę będzie czynna od 8.00 do 9.00.
 10. Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw chcących w bardziej świadomy sposób zatroszczyć się o wspólną relację, lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i przez to zwiększyć satysfakcję z bycia razem. Organizowane będą na terenie naszej parafii na przełomie września i października. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.
 11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.