Odświeżenie i rozwój związku, wzbogacenie relacji, poprawienie i rozwinięcie wzajemnej komunikacji oraz poznanie mocnych i słabszych stron związku – to tylko niektóre z celów warsztatów małżeńskich organizowanych pod hasłem „Warto być razem”. To druga edycja warsztatów.

„Zapraszamy zatem na warsztaty. Są one skierowane do małżeństw chcących w bardziej świadomy sposób zatroszczyć się o wspólną relację, lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i przez to zwiększyć satysfakcję z bycia razem” – zachęcają organizatorzy i podkreślają, że warto podjąć próbę, by odświeżyć codzienną relację we dwoje.

Kiedy kilka/kilkanaście lat temu stanęliście na ślubnym kobiercu, pewnie przeszło Wam przez myśl, że w waszym małżeństwie mogą pojawić się konflikty i trudności, ale nikt nie przypuszczał, że mogą one tak utrudnić wspólne życie i codzienność. Wśród życzeń ślubnych można było usłyszeć napominania starszych kolegów i wujków: „pamiętaj – dbaj o nią, to Twój największy Skarb” i zaraz krzyczące ciocie i koleżanki „A Ty, bądź zawsze piękna dla niego”. Mógł się w nas pojawić bunt, bo przecież doskonale o tym wiedzieliście i właśnie na tym postanowiliście budować wasze małżeństwo i rodzinę. Czas szybko leci i nagle mogło okazać się, że małżeństwo to wcale nie taka „bułka z masłem”, że nieporozumienia przemieniają się w kłótnie i ciche dni, a codzienna rutyna i zmęczenie bynajmniej nie są waszymi sojusznikami, a Ty zaczynasz tęsknić za czasami zakochania, choć niejednokrotnie nie możesz uwierzyć, że ten etap miał w Twoim życiu miejsce.

Warsztaty są skierowane do małżeństw chcących w bardziej świadomy sposób zatroszczyć się o wspólną relację, lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i przez to zwiększyć satysfakcję z bycia razem.

W warsztatach nie powinny brać udziału małżeństwa:

  • z problemem alkoholowym,
  • przyjmujące leki antydepresyjne i inne, które mają wpływ na zmienię sposobu postrzegania rzeczywistości,
  • w których występuje przemoc fizyczna i/lub psychiczna,
  • obarczone chorobą psychiczną lub zaburzeniami osobowości (dotyczy obojga lub jednego z małżonków, partnerów).

TERMIN: 5 spotkań – 29.09, 6.10, 13.10, 20.10, 27.10.2020, godz 18:00-21:00

PROWADZĄCY: Marta Tomala – certyfikowany trener Grupy SET, prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego i komunikacji, z pasji społecznik lubiący angażować się w różne inicjatywy mające na celu pomoc innym w rozwoju i zmianie, a przede wszystkim szczęśliwa żona i mama.

WSPÓŁORGANIZATOR: Duszpasterstwo Rodzin w Bielsku-Białej

KOSZT WARSZTATU: 300 zł/para (cena obejmuje uczestnictwo w 5 zajęciach, materiały)

MIEJSCE: sala w parafii w Bielsku-Białej Leszczynach, ul Straconki 12.

KONTAKT I ZAPISY: tomala.marta1@gmail.com, tel.: 507 315 280