Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła

13 września 2020

Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Rycerstwa i Rycerzy św. Michała Archanioła. Po Mszy spotkanie modlitewne.
  4. W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
  5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne kandydatów i rodziców przed październikowym bierzmowaniem. Ze względu, iż do bierzmowania przygotowywała się również młodzież uczęszczająca do szkoły podstawowej na terenie naszej parafii, a zamieszkująca poza naszą parafią, prosimy aby tę informację przekazać także w miarę możliwości wszystkim zainteresowanym. Prosimy także o obowiązkową obecność.
  6. W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. Na Mszy św. o godz. 18.30 otoczymy naszą modlitwą ks. Stanisława w dniu imienin.
    W tym dniu czcimy również Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca.
    Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.
    Po wieczornej Mszy św. Adoracja połączona z modlitwą uwielbienia.
  7. Nasze grupy parafialne zapraszają nowych chętnych do uczestnictwa w spotkaniach:

Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza na zbiórkę kandydatów i ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu w sobotę na godz. 9.00 do kościoła
    Oaza Młodzieżowa zaprasza na spotkania w piątki po wieczornej Mszy świętej
    Dzieci Boże zapraszają w soboty na godz. 10:00.

8. W przyszłą niedzielę na godz. 14.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne na Mszę Św. inaugurującą nowy rok duszpasterski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz, dlatego otoczymy Go modlitwą szczególnie na Mszy św. o godz. 11.30.

9. Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw chcących w bardziej świadomy sposób zatroszczyć się o wspólną relację, lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i przez to zwiększyć satysfakcję z bycia razem. Organizowane będą na terenie naszej parafii na przełomie września i października. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.
  10. Ponieważ zdecydowanie więcej parafian przychodzi do kancelarii parafialnej popołudniu od niedzieli 20 września zostaną zmienione godziny otwarcia kancelarii parafialnej:
    – od poniedziałku do czwartku będzie czynna w godzinach od 19.00 do 20.00
    – w piątek i sobotę będzie czynna od 8.00 do 9.00
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.