Siedemnasta niedziela zwykła

26 lipca 2020

Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w który jest pełnią szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

 1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób przebywających
  w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim
  z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
 2. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie panom: Grzegorzowi i Piotrowi, którzy zastępowali naszego pana Marka w posłudze organisty.
 3. W środę wspomnienie św. Marty. O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli.
 5. W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Liquoriego. To pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi. O godz. 17.00 spotkanie Róż Mężczyzn. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, czas wspominania ważnych rocznic patriotycznych, miesiąc ludzi pielgrzymujących na Jasną Górę i miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. W zakrystii wystawiona jest Księga Trzeźwości, do której można się wpisywać.
 6. Informacje o tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdują się w gablotce i na stronie parafialnej.
 7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc sierpień. Rezerwacje nie potwierdzone zostaną udostępnione innym zainteresowanym.
 8. Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do użytkowników naszych dróg, w związku z obchodami dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców, umieszczony w gablotce.
 9. Dziękujemy za składane, również na konto ofiary, przeznaczone na utrzymanie parafii i bieżące remonty.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej, w której znajdziemy m.in. historię 3 biblijnych pesymistów.