Szesnasta niedziela zwykła

19 lipca 2020

Ewangelia pokazuje nam, że Bóg nie chce realizować swego królestwa gwałtownie, że jest cierpliwy… Ponieważ chce zbawienia wszystkich ludzi, a zatem wzywa do nawrócenia i czeka. Ale cierpliwość Boga nie oznacza, że możemy Go sobie lekceważyć. Istnieje niebo, ale istnieje także piekło. Bóg stworzył człowieka, by ten żył wiecznie we wspólnocie z Nim. Jednak do wspólnoty miłości z Bogiem nie można zostać zmuszonym. Człowiek ma tę straszną możliwość powiedzenia Bogu „nie”. Czy gdyby Bóg nas dzisiaj sądził bylibyśmy potraktowani jak dobra pszenica czy też jak chwast?

1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób przebywających w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
  2. Dzisiaj nieszory o godzinie 18.30
  3. W środę święto św. Marii Magdaleny. O godzinie 18.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  5. W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  6. W sobotę święto św. Jakuba, apostoła.
  7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc sierpień.
  8. Dziękujemy za składane ofiary, przeznaczone na utrzymanie parafii i bieżące remonty.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.