Piętnasta niedziela zwykła

12 lipca 2020

Liturgia dzisiaj mówi nam o sytuacjach, w których mamy okazję słuchać Bożego Słowa. Jaka jest moja chęć słuchania Słowa Bożego podczas Eucharystii, lektury Pisma Świętego? Czy jest we mnie pragnienie i pasja słuchania Słowa? Prośmy o serce „żyzne”, otwarte na przyjmowanie Bożego słowa i gotowe aby według Niego żyć.

1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób przebywających w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
  2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszej parafii w dni powszednie odprawiane są o godzinie 7.00 i 18.30.
  3. W poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie różańcem o godzinie 18.00. Później Msza Święta zakończona procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  4. W środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. O godzinie 18.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.
  5. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  6. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  7. Dziękujemy za składane, również na konto ofiary, przeznaczone na utrzymanie parafii i bieżące remonty.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.