Trzynasta niedziela zwykła

28 czerwca 2020

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.

1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza Św. chrzcielna. Na czas wakacji Msze z udzieleniem sakramentu chrztu odprawiane będą o godz. 11.30.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, w niedziele o godz. 18.30, a w tygodniu o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.00, 7.00,8.00,16.00,17.00 i 18.30. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  5. Od poniedziałku na czas wakacji Msze św. będą odprawiane w tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30.
  6. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek o godz. 17.30. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji świętości naszych rodzin, a w piątek o 17.30 w intencji dzieci i młodzieży.
  8. W piątek wspomnienie św. Tomasza Apostoła. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chętnych w zakrystii.
  9. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz.17.00 spotkanie Róż Mężczyzn.
  10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.