11 niedziela zwykła

14 czerwca 2020

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży – Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

 1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Niech uczestnictwo w nich będzie wyrazem naszej wiary a zarazem prośbą o obecność i opiekę Chrystusa w naszych rodzinach i miejscach pracy. Nabożeństwa rozpoczynają się w niedziele o godz. 18.30, a w tygodniu o godz. 18.00.
 3. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy św. spotkanie modlitewne Rycerstwa.
 4. W środę wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W piątek zapraszamy na wieczór uwielbienia na godz. 19:00.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. Wymieniliśmy nagłośnienie w kaplicy i zainstalowaliśmy nagłośnienie w dwóch salkach.
 9. Wszystkie grupy parafialne zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku formacyjnego w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
 11. Dziękujemy za składane, również na konto ofiary, przeznaczone na utrzymanie parafii i bieżące remonty.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej