Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020

Wraz z całym Kościołem wyznajemy, ze Ojciec, Syn i Duch Święty jest co do natury jednym i prawdziwym Bogiem, do którego przez całe Zycie zdążamy. Ten wielki Bóg pochyla się nad każdym człowiekiem, a świadectwem Jego miłości jest krzyż. Niech nasze życie będzie żywą odpowiedzią naszej miłości na Bożą miłość ku nam.

  1. Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach do NSPJ, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 10.15. Po procesji będzie odprawiona Msza Święta. W czasie Mszy o godzinie 10.15 i Mszy po procesji będzie włączone też nagłośnienie przed wejściem do kościoła. W czasie procesji nie obowiązuje limit osób biorących w niej udział. Biorący udział w procesji muszą obowiązkowo mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub przyłbicą. Ze względów epidemiologicznych w tym roku wyjątkowo nie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  5. W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Podczas oktawy nabożeństwa do NSPJ o godz. 18.00 połączone połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  6. W sobotę o godz. 17.30 spotkanie Róż Kobiet w Kościele.
  7. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpocznie się Różańcem Fatimskim o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Terminy Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w naszej parafii. W trosce o dobre i spokojne przygotowanie dzieci i młodzieży, zachowanie środków bezpieczeństwa wobec panującej pandemii, jedność w przyjęciu sakramentów, jak również obawy rodziców i ich prośby pragniemy poinformować, że Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 4 października, a Bierzmowanie 19 października 2020 roku. Wierzymy, że podane terminy będą owocowały lepszym i bardziej świadomym otwarciem na dary i łaski, którymi pragnie obdarzać nas Chrystus.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.