Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

Duch Święty jest obecny w Kościele. Obietnica Chrystusa została spełniona. Przeżywając tę uroczystość otwórzmy się na Jego natchnienia. Prośmy o nowy zapał ewangeliczny, aby nasza wiara i całe nasze życie wciąż nabierały nowego blasku. Niech miłość Boża promieniuje i oświeca drogi naszego życia.

 1. Ponieważ został zniesiony limit ograniczający ilość osób w kościele tym bardziej prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
 2. Zapraszamy od jutra do uczestnictwa w nabożeństwach do NSPJ. W tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojca św. Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości naszych rodzin.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godziny 17.00.
 8. W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
 9. Seniorów i chorych, którzy chcą by kapłani ich odwiedzili w domu z okazji I piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii. Ze względu na trwającą pandemię odwiedzimy tylko tych, którzy zgłoszą taką gotowość. Odwiedziny odbędą się w piątek od godz. 8.00. W czasie wizyty kapłani będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o to też prosimy osoby przyjmujące nas.
 10. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.30 spotkanie róż mężczyzn w Kościele.
 11. Ze względu na pogodę musieliśmy przełożyć malowanie dachu na plebani na następny tydzień. Zostało zamontowane nowe nagłośnienie w kościele. W najbliższych dniach zostanie wymienione nagłośnienie w kaplicy.
 12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.