Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie pozostawił nas samymi. W Kościele zawsze możemy cieszyć się Jego obecnością. Najpełniej spotykamy Chrystusa w Eucharystii, kiedy karmi nas swoim Ciałem i Słowem. Niech nasze uczestnictwo w świętej liturgii będzie zawsze przepełnione wdzięcznością za Jego obecność wśród nas.

1. Dziś o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna.
  2. W naszym kościele obecnie może przebywać ok. 120 osób. Prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachować bezpieczną odległość.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
  4. W wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
  7. W sobotę uroczystość św. Jana Sarkandra, patrona naszej Diecezji.
  8. W sobotę 30 maja zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy o godz. 19:30, w planie Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólny śpiew, modlitwy i hymn do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy do naszego parafialnego Wieczernika!
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  10. Po wymianie instalacji odgromieniowej zakończyliśmy prace remontowe związane z naprawą dachu i wymianą części rynien na kościele. Zostały też oczyszczone i zabezpieczone ogniska rdzy na dachu plebani. W tym tygodniu planujemy jego malowanie.
  11. W najbliższych dnach zostanie zainstalowane nowe nagłośnienie w kościele oraz kaplicy. Pierwotnie miało to być wykonane w marcu ale ze względu na epidemię montaż został przesunięty w czasie. Prosimy o wyrozumiałość jeśli wystąpią, związane ze zmianą nagłośnienia, niedogodności.
  12. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę lub na konto bankowe. Są one na bieżąco przeznaczane na utrzymanie i remont parafii.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.