Szósta Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

Pan Jezus – nauczyciel – zwraca naszą uwagę na wartość przykazań Bożych, które są drogą miłości chrześcijańskiej. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii kieruje naszą wolę na drogę miłości prawdziwej w naszych domach, miejscach pracy i wypoczynku.

 1. Dziś o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów.
 2. Prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone karteczkami miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
 3. Od obecnej niedzieli, zgodnie z rozporządzeniem władzy państwowej, w naszym kościele może równocześnie przebywać 120 osób.
 4. Rada Stała Episkopatu Polski przypomina, że w związku z utrzymującym się stanem epidemii, nadal obowiązują udzielone dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele. Jednocześnie przestrzega przed niebezpieczeństwem sprowadzenia praktyk religijnych wyłącznie do sfery wirtualnej, przed czym ostrzega też papież Franciszek. Możliwość korzystania z dyspensy nie powinna osłabić naszego pragnienia przystępowania do sakramentów świętych w kościele. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w Mszach św. w inne dni tygodnia. Zachęcamy także do wypełnienia IV przykazania kościelnego, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”, poprzedzoną sakramentem pokuty i pojednania.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
 7. W poniedziałek 18 maja, w 100 rocznice urodzin, zostanie odprawiona o godz. 18.30 Msza Św. dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 8. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Rycerzy czcicieli św. Michała Archanioła, po niej odbędzie się spotkanie modlitewne Rycerstwa.
 9. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów. >>KLIKNIJ<<
 10. W środę po nabożeństwie majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 11. W czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena, męczennika.
 12. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.