Czwarta Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020

Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Gromadzimy się na Eucharystii ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania się z Chrystusem Zmartwychwstałym. On jest Dobrym Pasterzem u którego znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa. On każdego doskonale zna i bezgranicznie miłuje. Pozwólmy, aby nasza codzienność była kroczeniem za Dobrym Pasterzem.

1. Prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone karteczkami miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
  2. Nadal – w razie niemożliwości uczestniczenia we Mszy z powodu ograniczeń, z racji wieku, przebytych lub posiadanych chorób, a także możliwości zarażenia siebie lub innych – możemy skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Dyspensa dotyczy wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
  4. W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  6. W sobotę o godz. 17.30 spotkanie Róż Kobiet w kościele.
  7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.