Trzecia Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020

Radość dzisiejszej Niedzieli Wielkanocnej, to radość poznawania Chrystusa przez uczniów. Nasza droga zbliżania się do Chrystusa prowadzi przez słowa Pisma, znak łamania chleba i sakramenty święte. Wielkanocna radość uczniów niech będzie i dla nas zachętą do codziennego odkrywania Chrystusa w naszym życiu.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech on będzie dla nas inspiracją do częstego sięgania po Pismo Święte. Dziś o godz. 14.00 dodatkowa Msza Św. chrzcielna.
 2. Od 20 kwietnia do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 78 osób. Prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone karteczkami miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
 3. Nadal – w razie niemożliwości uczestniczenia we Mszy z powodu ograniczeń, z racji wieku, przebytych lub posiadanych chorób, a także możliwości zarażenia siebie lub innych – możemy skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Dyspensa dotyczy wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
 4. Na sobotę 2 maja została przeniesiona Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, dlatego Msze święte będą odbywać się w porządku specjalnym – o godz. 6:00, 7:00, 8:00 (po niej nabożeństwo pierwszosobotnie do Najświętszego Serca Maryi) oraz o godz. 17:00 i 18:30.
 5. Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna, prosimy by przebywać w niej w maseczkach, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.
 6. W środę święto św. Katarzyny ze Sieny. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu o świętość naszych rodzin.
 8. W piątek święto św. Józefa, rzemieślnika. O godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
 9. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Róż Mężczyzn w kościele.
 10. Odwiedziny chorych są w tym miesiącu odwołane.
 11. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 12. Od piątku 1 maja Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00.
 13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
 14. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc, życzliwość, trwanie na modlitwie, a także za przelewane na konto parafialne ofiary na rzecz naszej parafii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.