Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020

Razem z Kościołem ogłaszamy światu: Chrystus Zmartwychwstał i żyje pośród nas. Każda Eucharystia jest doskonałą ofiarą Zbawiciela – ofiarą Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Niech dzisiejszy dzień i każda niedziela roku będzie wyrazem naszej wdzięczności i radości ze zwycięstwa Chrystusa nad piekłem, śmiercią i szatanem.

 1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim rodzinom naszej parafii i gościom, by pusty Grób Chrystusa umocnił nadzieję, a Zmartwychwstały Chrystus zjednoczył wszystkich w swojej miłości i obdarzył nas pokojem.
 1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Jutro i w następną niedzielę będziemy transmitować Msze Święte z naszej parafii o godzinie 10.15 oraz dla dzieci o godzinie 11.30. W dni powszednie Oktawy Wielkanocnej będziemy transmitować Msze Święte o godzinie 18.00.
 1. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do Niedzieli 19 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych, pogrzebach, ślubach i chrztach może uczestniczyć tylko 5 osób. W naszej diecezji nadal są to osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować i dostarczyć paczki wielkanocne do osób starszych i samotnych z naszej parafii.
 1. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni, liturgii świątecznej oraz transmisji internetowej.
 1. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc, życzliwość, trwanie na modlitwie, a także za przelewane na konto parafialne ofiary na rzecz naszej parafii.
 1. Kancelaria parafialna jest nieczynna aż do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 1. Jest jeszcze możliwość nabycia w zakrystii paschalików i wielkanocnych baranków. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.
 1. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.