Ze względu na obostrzenia i limit wiernych, chociaż bardzo byśmy chcieli, to zapewne nie będziemy mogli wszyscy spotkać się ze sobą w naszym kościele. Dlatego pragniemy tym piękniej przeżywać ten czas w naszych wspólnotach rodzinnych. W tym celu przedstawiamy Wam nasze propozycje, które pomogą Wam zagłębić się w ten Boży czas.

1) Triduum w Rodzinie – skondensowana forma liturgii poszczególnych dni Triduum opracowana przez ks. Szczepana Kobielusa – jest to propozycja oficjalna naszej diecezji prezentowana w nowej formie graficznej.

LINK: https://shorturl.at/gEFO2

2) #TRIDDUMwDOMU – rozszerzona forma liturgii poszczególnych dni wraz z komentarzami wideo, wytłumaczeniem poszczególnych części opracowana przez ks. Jacka Bernacika i ks. Krzysztofa Porosło razem z DA Patmos oraz Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

LINK: https://patmos.upjp2.edu.pl/duszp/akt/triduumwdomu-60.html

3) Wielkanoc w domu – ciekawa propozycja Przewodnika Katolickiego, pełna pomysłów, alternatywnych form kontemplacji tego czasu oraz sposobów na zagospodarowanie całego Triduum i nie tylko.

LINK: https://www.przewodnik-katolicki.pl/NEWS/2019/Wielkanoc-w-domu

4) Holyweek – internetowa forma proponująca mnóstwo aktywności (do skorzystania o poranku, w południe, wieczorem i „na dobranoc”), materiałów do przemyśleń oraz autorskich filmików pomagająca zagłębić się w znaczenie każdego dnia Wielkiego Tygodnia.

LINK: https://holyweek.pl/wielkanoc/

Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się być jeszcze bliżej siebie, a przede wszystkim bliżej Chrystusa, który przychodzi do każdego i każdej z nas.

Pamiętamy w modlitwie o Was i polecamy przed Panem w tych dniach!

Trzymajcie się!

Z Bogiem +

Poniżej zeszłoroczne omówienie każdej z propozycji: