VI niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020

Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wielki – przez tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a poprzez to Wielki dla każdego wierzącego człowieka.

 1. Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu.
 2. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 3. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 4. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
 5. Jest już możliwość nabycia w zakrystii oraz w przedsionku kościoła paschalików i wielkanocnych baranków. w Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc potrzebującym. Paschaliki możemy zapalić w czasie wspólnej modlitwy rodzinnej podczas przeżywania Triduum Paschalnego.
 6. Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Ze względu na epidemię Liturgia tych dni, odbywać się będzie bez udziału wiernych. Prosimy jednak, by w swojej modlitwie włączać się w te wydarzenia Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów i w duchowej łączności z Liturgią, w te dni sprawowanej w naszym Kościele o godz. 18.00. My zaś kapłani będziemy modlić się w Waszych intencjach.
 7. Na stronie internetowej Parafii zostaną zamieszczone propozycje modlitw w rodzinie w czasie Triduum Paschalnego oraz obrzędy błogosławieństwa pokarmów na Wielką Sobotę. W naszej gazetce parafialnej zamieszczone zostały umieszczone wprowadzenia pomagające lepiej przeżyć te dni.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości pokarmu. W tym dniu rozpoczyna się również nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 9. W tym roku nie będzie tradycyjnego Grobu Pańskiego, ani poświęcenia pokarmów w kościele, prosimy jednak by w Wielką Sobotę w swoich domach wspólnie odmówić proponowane modlitwy, które znajdują się na naszej stronie internetowej. Nie będzie też tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej. Należy ją odłożyć na bardziej sprzyjający moment.
 10. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi, to informacje na temat możliwości uczestnictwa we Mszach Świętych w Niedzielę Wielkanocną i o ewentualnych zmianach godzin odprawiania Mszy Świętych, będą podane na stronie internetowej parafii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.