V niedziela Wielkiego Postu

28 marca 2020

Zasłonięty krzyż przypomina nam, że Wielki Post powoli się wypełnia. Już wkrótce poznamy, że krzyż jest drzewem, z którego płynie życie. Mocą śmierci krzyżowej i chwalebnego zmartwychwstania Chrystus wydobywa nas z grobów, którymi są nasze grzechy.

1. W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, w Eucharystii mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję (przy zachowaniu maksymalnego limitu 5 osób).
    Wejście do kościoła odbywa się przez zakrystię. Nie będzie udzielana także Komunia poza Mszą Św. według wcześniejszego zwyczaju.
  2. Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą miały inny charakter. Wszystkich wiernych zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach, które są udostępnione w naszych mediach diecezjalnych: Diecezjalnym Radiu Anioł Beskidów oraz stronie internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie diecezjalne
  4. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  5. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  6. Odwiedziny chorych i seniorów w domach z okazji I piątku i soboty miesiąca są odwołane. Prosimy, by w miarę możliwości poinformować o tym zainteresowane osoby.
  7. Przedsionek kościoła jest otwarty przez cały dzień i można wejść na osobistą modlitwę. Nalegamy, aby nie było w nim więcej niż dwie osoby równocześnie by uniknąć niebezpieczeństwa wzajemnego zarażenia.
  8. W przedsionku i w zakrystii jest już możliwość nabycia paschalików i wielkanocnych baranków. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  10. Do puszek można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.